Nová kniha Markéty Skládalové

V prostějovském Cipísku vznikla už třetí kniha pro rodiče, tentokrát na téma sourozeneckých vztahů. Na pulty knihkupectví se dostala pod názvem Sourozenci – O spravedlivé výchově, a vydalo ji nakladatelství Cpress (Albatrosmedia). Autorkou je lektorka a programová koordinátorka Mateřského centra Cipísek Markéta Skládalová, která začala s dětmi pracovat už na gymnáziu a dětem se tedy věnuje už přes třicet let. Z toho dvanáct let dětem v Prostějově.

V současné době mimo jiné vede také kurzy, semináře a besedy pro dospělé podporující pozitivní rodičovství, adaptační programy pro děti před vstupem do školky, programy pro rodiče s dětmi od miminek po předškoláky nebo dramaticko-výtvarný kroužek pro děti. Kniha Sourozenci vznikla na základě poznatků z práce s rodiči a dětmi, a také díky osobním zkušenostem autorky s výchovou jejich vlastních dětí. Před třemi lety vydala svoji první knížku ‚Jak na to?‘ o rodičovství, dětech a výchově, určenou rodičům těch nejmenších. V roce 2016 jí vyšla kniha podporující samostatnost dětí ‚Mámo, už to zvládnu samo’.

Knihy jsou ke koupi v každém kamenném i internetovém knihkupectví, k půjčení i v Městské knihovně. S podpisem autorky i věnováním jsou k mání od září také v MC Cipísek.

A co čtenáři najdou v poslední, nově vydané, knize Sourozenci? Inspiraci, jak připravit starší dítě na příchod sourozence, jak můžeme dětem pomoci s jejich emocemi, sourozeneckou žárlivostí, rivalitou a nenávistí, jak podporovat zdravé vztahy mezi dětmi, jak řešit sourozenecké potyčky, spojování dvou rodin, vztahy nevlastních sourozenců, jak pořadí narození sourozenců ovlivňuje jejich další život, zda pomáhají tresty a odměny budovat pocit zodpovědnosti, kam vede pozitivní výchova a jaké jsou principy aktivního rodičovství, jak se liší výchova kluků a holčiček, jestli existuje rodičovská spravedlnost, i další témata rodičovského soužití. A je jich víc než dost. Sourozenecký vztah totiž může být tím nejdelším vztahem v životě.

Pokračováním knihy je také facebooková stránka autorky, na které se mohou svými připomínkami a dotazy podílet i všichni její návštěvníci www.facebook.com/INSPIRACEPRORODICE.

Bližší informace na stránkách nakladatelství http://www.cpress.cz/sourozenci-o-spravedlive-vychove-2/#